Pobierowo: Plaża

Ciekawostki dla naszych Gości

Plaże w Pobierowie są szerokie i pokryte drobnym, jasnym piaskiem. Bałtyk w tym rejonie jest najczystszy na polskim wybrzeżu, a od lądu oddzielają go piękne, niewysokie, porośnięte sosnowym lasem wydmy. Zejścia na pobierowskie plaże są przyjazne dla rodzin z dziećmi i osób starszych - są łagodne, prawie płaskie, niektóre z nich utwardzone. Poza kąpielami w morzu, opalaniem i spacerami, pobierowska plaża oferuje wiele innych atrakcji; przejażdżki motorówką czy ciągniętym przez nią dmuchanym bananem, ślizgawka i siatkówka plażowa.

Od kilku lat plaża w Pobierowie odznaczana jest prestiżowym, międzynarodowym wyróżnieniem jakim jest "Błękitna Flaga". Odznaczenie to przyznawane jest wyjątkowym kąpieliskom za nieskazitelność plaż, czystość wody i bezpieczeństwo.

Na pobierowskie plaże zapraszamy także jesienią gdy podczas sztormów widać niezwykłą siłę Bałtyku, a zdrowotne działanie jodu w tym czasie jest najmocniejsze. Zima nad morzem, to cisza i spokój, to wyjątkowa biała plaża, a czasem skuty lodem Bałtyk.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Pobierowa.