Pobierowo

Ciekawostki dla naszych Gości

Pobierowo to wyjątkowe miejsce nad polskim morzem. Kurort położony jest na Wybrzeżu Zachodnim, pomiędzy Międzyzdrojami a Kołobrzegiem, w sąsiedztwie takich miejscowości jak Niechorze, Trzęsacz i Rewal. Pobierowo zatopione jest w pięknym sosnowym lesie. Od kilku lat odznaczane "Błękitną Flagą" za nieskazitelność plaż, czystość wody i bezpieczeństwo. Tu zwraca się szczególną uwagę na komfort pobytu i zadowolenie turysty. Zadbane i ukwiecone chodniki, mnogość tras spacerowych i bogato rozwinięte zaplecze do uprawiania wszelkich sportów przyciągają co roku tysiące turystów. Są tu korty tenisowe, stadion, boisko do koszykówki, skatepark i wiele placów zabaw. Zejścia na pobierowskie plaże są przyjazne dla rodzin z dziećmi i osób starszych - są łagodne, prawie płaskie, niektóre z nich utwardzone. W okresie letnim kurort tętni życiem, a na Gości czeka wiele atrakcji, imprez i koncertów.

Jesienią moc wrażeń zapewniają widowiskowe sztormy, a wzmożona zawartość jodu w powietrzu czyni pobyt nad morzem szczególnie korzystnym właśnie w tym czasie. Zimą sosnowy las i plaża otulone są białym puchem. W tym czasie po orzeźwiającym spacerze szczególnie przyjemnie będzie zanurzyć się w ciepłej wodzie krytego basenu w Palace Pod Lwem - Luxury Rooms.

Zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami Pobierowa i jego okolicy, do obejrzenia galerii zdjęć, a osoby ciekawe nadmorskich opowieści do przeczytania historii kurortu.