Atrakcje: Niechorze

Ciekawostki dla naszych Gości

Niechorze oddalone jest od Pobierowa o 12 km.

Niechorze to przede wszystkim latarnia morska, będąca jedną z największych atrakcji Wybrzeża Rewalskiego. Ten lokalny zabytek architektury został wybudowany ponad 140 lat temu. Po raz pierwszy światło zapalono w niej w 1866 roku, używając do tego celu lampy olejowej z czterema knotami. Latarnia ma 45 m wysokości. Jej światło można dostrzec z odległości 36km. Źródłem światła jest specjalna żarówka 1000W, której moc zwiększono dwudziestokrotnie przy użyciu specjalnych pryzmatów. Aby wejść na latarnie trzeba pokonać 203 stopie. Z góry roztacza się piękny widok na morze, Jezioro Liwia Łuża, oraz pobliskie miejscowości.

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu spełnia oprócz funkcji wystawienniczych rolę lokalnego centrum kultury. Odbywają się w nim spotkania, wykłady, warsztaty a nawet spektakle teatralne. Oprócz stałej ekspozycji poświęconej rybołówstwu morskiemu, muzeum organizuje liczne wystawy czasowe.

Na ternie Niechorza przylegającym do jeziora, w starszej części miejscowości, można spotkać dawne zagrody i kamieniczki rybackie z XVIII i XIX wieku z ozdobnymi bramami wjazdowymi.

W Niechorzu znajduje się przystań morska, z której korzystają tutejsi rybacy.